Меню сайту
ІНФОРМЕРИ

Погода
Погода у Чигирині

волог.:

тиск:

вітер:


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Податкова знижка з податку на доходи фізичних осіб: особливості користування, обмеження, розрахунок

   

Державна податкова інспекція

      Податковим законодавством передбачено такий вид пільги з податку на доходи фізичних осіб як податкова знижка. Порядок її застосування визначено в ст.166 Податкового кодексу України (далі − ПКУ).

      Що таке податкова знижка?

      Визначення поняття податкової знижки наведено в пп.14.1.170 ПКУ, а саме:

      Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, − документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку-резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів-фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

      Тобто, податкова знижка – це можливість знизити оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати фізичної особи, а точніше, можливість повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого до бюджету.

      Хто і коли має право на податкову знижку?

      Насамперед на податкову знижку має право фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання. Але якщо підприємець, окрім господарської діяльності, ще працює за основним місцем роботи, де отримує заробітну плату, то він вправі скористатися податковою знижкою виключно до доходів, отриманих у вигляді заробітної плати.

      Це право використовується платником податку протягом календарного року, наступного за тим, за який подається декларація про доходи та зазначаються витрати, які враховуються для розрахунку податкової знижки. Тобто витрати за 2012 рік можна зазначити впродовж 2013 року (до 31 грудня включно) у декларації про доходи, яку необхідно подати до податкових органів за місцем реєстрації.

      Якими документами підтверджуються витрати, що включаються для отримання податкової знижки?

      Для оформлення податкової знижки необхідно зібрати всі підтвердні документи, які пов’язані з понесеними у звітному році витратами, а саме: платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

      У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і дату їх продажу (виконання, надання).

      Оригінали надсилати органу державної податкової служби не потрібно, але їх необхідно зберігати протягом строку давності (тобто впродовж 1095 днів).

      Таким чином, для повного та своєчасного проведення розрахунків сум, що підлягають поверненню з бюджету, для подання декларації до податкової потрібні такі документи:

      - довідка від працедавця про суму нарахованої заробітної плати за попередній рік, суму утриманого із нарахованої заробітної плати єдиного соціального внеску, суму податкової соціальної пільги, на яку впродовж року було зменшено заробітну плату, для визначення бази оподаткування, та суму податку на доходи фізичних осіб, утриманої з нарахованої заробітної плати.

      - копії та оригінали документів, що підтверджують витрати за попередній рік (плата за навчання - та/або інше), які включаються до податкової знижки.

      - копія та оригінал угоди про платне навчання.

      - копії та оригінали документів, які підтверджують споріднення в разі навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення (паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).

      - заява про зарахування сум податку, що підлягає поверненню.


Чигиринське відділення
Кам’янської МДПІ


Переглянуто: 8438  
  • 02.04.2014 Громадянин, який одночасно з пенсією отримує заробітну плату, має право на ПСП
  • 15.01.2014 Громадяни мають право подати річну декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки
  • Надавши пожертвування неприбутковій організації можна отримати податкову знижку
  • Декларування-2013: Отримання податкової знижки за проценти іпотечного житлового кредиту
  • Підстави для нарахування податкової знижки відображаються платником податку у річній податковій декларації
Зворотній зв'язок з владою!
«Гаряча» телефонна
лінія голови райдержадміністрації:
(0230) 2-56-04
З метою оперативного реагування
на звернення підприємців, при Черкаській обласній державній адміністрації запроваджено «гарячу лінію» з питань корупційних діянь в місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах.

Контактний телефон (0472) 36-11-00
ОФІЦІЙНІ САЙТИ ОРГАНІВ ВЛАДИ


КАЛЕНДАР
«    Октябрь 2016    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31