Меню сайту

Актуально
АКТУАЛЬНО:


Микола Азаров: Уряд до лютого напрацює збалансований і системний проект розвитку держави
ІНФОРМЕРИ:

Погода
Погода у Чигирині

волог.:

тиск:

вітер:


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Про порядок подання декларацій з податку на прибуток у 2013 році

   

Державна податкова інспекція

      Відповідно до абзацу 4 п. 57.1 статті 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

      Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців) та не сплачують авансового внеску.

      Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації та фінансової звітності, яку подають до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків.

      Крім того ПКУ визначені випадки подання квартальних податкових декларацій у звітному (податковому) році виключно для платників податку, які згідно ПКУ повинні сплачувати авансові внески з податку на прибуток.
А саме:

      - якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому ПКУ (абз. 7 п.57.1 ст. 57 ПКУ).

      Звертаємо увагу – «має право» а не зобов’язаний. Це не стосується платників авансових внесків, які за підсумкам І півріччя чи 9 місяців звітного року не отримали прибутки або отримали збитки.

      - платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань (абз. 8 п.57.1 ст. 57 ПКУ).

      Тобто платник з обсягами доходів за 2012 рік більше 10,0 млн. грн. в разі отримання прибутку у першому кварталі 2013 року зобов’язаний подати декларацію за І-ше півріччя, три квартали 2013 року та річну декларацію за 2013 рік для нарахування та сплати податку на прибуток.

      Для інших платників податку на прибуток (в тому числі неприбуткові організації) не передбачено подання декларацій з податку на прибуток за І–й квартал, І-ше півріччя та 9 місяців звітного (податкового) року.


Чигиринське відділення Кам'янської МДПІ


Переглянуто: 6160  
Зворотній зв'язок з владою!
«Гаряча» телефонна
лінія голови райдержадміністрації:
(0230) 2-56-04
АНОНСИ:

14.01.2014
Виїзний прийом громадян голови райдержадміністрації Цисаренка О.Б.


15.01.2014
Виїзний прийом громадян заступника голови райдержадміністрації
Турика В.Г.


16.01.2014
Особистий прийом громадян заступника голови райдержадміністрації Турика В.Г.

Засідання оргкомітету з питань підготовки та відзначення 200-річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка

ОФІЦІЙНІ САЙТИ ОРГАНІВ ВЛАДИ:

КАЛЕНДАР
«    Січень 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31