Меню сайту
ІНФОРМЕРИ

Погода
Погода у Чигирині

волог.:

тиск:

вітер:


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

«Першопрохідці завжди мають більше вигод», – очільник області про об’єднані громади

   

Інформує ОДА

     Досвідом об'єднання громад діляться сьогодні на Черкащині. У Будинку рад обласного центру триває регіональний форум «Залучення ресурсів для розвитку територіальних громад на Черкащині». Він зібрав експертів, представників Мінрегіонбуду, громад, що вже об’єдналися та потенційних, а також кураторів європейських проектів тощо. Відкрив форум голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

     Передовсім очільник області подякував громадському сектору за співпрацю в питаннях децентралізації та об’єднанні територіальних громад. А також решті партнерів, зокрема з регіонального Офісу реформ, ВГО «Інститут Республіка» й обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад.

     – Ми сподіваємось, що сьогоднішній форум допоможе присутнім тут представникам із районів створити справді спроможні громади, отримати необхідну інформацію, яка допоможе кваліфіковано вести діалог учасникам процесу, – наголосив Юрій Ткаченко. – А також навчитися максимально використовувати ресурс, який акумулюється для розвитку територій громад. І, що важливо, залучати на це не тільки бюджетні кошти. Тут є наші колеги з Полтавщини, які поділяться власними напрацюваннями.

     На Черкащині нині створені три об’єднані територіальні громади. Ще п’ять нещодавно отримали позитивні висновки ОДА. І вже у трьох із них 18 грудня відбудуться перші вибори.

     – Першопрохідці завжди мають більше вигод, – зауважив очільник області. – І наші громади переконалися в цьому на своєму досвіді. Власні доходи в Білозірській, Мокрокалигірській та Єрківській громадах уже зросли втричі, міжбюджетні трансферти – всемеро. Плюс вони отримали кошти на свої проекти з Державного фонду регіонального розвитку та субвенції на розвиток інфраструктури. Загалом це правильно, коли громади є повноцінними господарями на своїх територіях. Звідки краще видно проблему та шляхи її вирішення в конкретній громаді? З мого кабінету, когось у столиці чи очільника цієї громади? Відповідь очевидна.

     Юрій Ткаченко побажав учасникам регіонального форуму плідної роботи. Триватиме він до 15 години.Переглянуто: 17  
  • На Черкащині можуть утворитись три нові об’єднані територіальні громади
  • 10.06.2015 Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко надав чигиринцям роз’яснення щодо об’єднання спроможних територіальних громад
  • 31.03.2015 На Черкащині громади заохочують до об’єднання
  • 10.03.2015 На Черкащині радилися про об’єднання громад
  • 02.03.2015 Черкаські владці вчитимуться об’єднувати громади
Зворотній зв'язок з владою!
«Гаряча» телефонна
лінія голови райдержадміністрації:
(0230) 2-56-04
З метою оперативного реагування
на звернення підприємців, при Черкаській обласній державній адміністрації запроваджено «гарячу лінію» з питань корупційних діянь в місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах.

Контактний телефон (0472) 36-11-00
ОФІЦІЙНІ САЙТИ ОРГАНІВ ВЛАДИ


КАЛЕНДАР
«    Октябрь 2016    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31