Меню сайту
ІНФОРМЕРИ

Погода
Погода у Чигирині

волог.:

тиск:

вітер:


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

13.03.2014 «Благословен той день і час, коли прослалась килимами земля, яку сходив Тарас малими босими ногами, земля, яку скропив Тарас дрібними росами-сльозами…»

   

Новини

                 


      - Шевченківська тематика завжди була одним з пріоритетних напрямків у системі навчально-виховної роботи Суботівської школи, адже мешканці далеко не кожного українського села можуть гордитися тим, що Великий Кобзар не просто двічі побував у Суботові, а й опоетизував його славну козацьку минувшину, замалював пам’ятки. Причому, з семи малюнків куточків Чигиринського повіту, що вміщені в альбомі Т.Шевченка 1845 р., чотири присвячені суботівським старожитностям, - зауважує директор школи Оксана Мінська.

      - Прикметно, що учні нашої школи мають унікальну можливість не лише ознайомитися з малярською спадщиною Тараса Шевченка, а й здійснити подорож його шляхом, що пролягав з Чигирина до Суботова так званою Стовповою дорогою, відтвореним завдяки його художнім творам з використанням старих світлин, спогадів старожилів, топоніміці села спільними зусиллями учнів і вчителів школи та науковців заповідника. Непідробний інтерес викликало в учнів визначення точок, з яких у 1845 р. малював Т.Шевченко «Чигрин з Суботівського шляху», «Богданові руїни в Суботові», «Богданову церкву», «Кам’яні хрести в Суботові» та порівняння, які зміни відбулися в селі та околицях за більш, ніж півтора століття.

      Оксана Іванівна зазначає, що невичерпний потенціал чигиринської шевченкініани всебічно використовується на уроках та при проведенні виховних заходів. Учнівський та педагогічний колектив школи активно включився в підготовку до святкування 200-річниці з дня народження Тараса Шевченка.

      Неодноразово учні та вчителі школи відвідували Шевченківські місця на Звенигородщині, Корсунщині, Канівщині.

      Новий навчальний рік розпочався з уроку «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», підготовленого вчителями Валентиною Володимирівною Комаренко, Копаницею Марією Іванівною та Пушкарь Наталією Вікторівною.

      Приємно вразив учнів та їх батьків новостворений куточок Шевченкознавства « …І мене в сім’ї великій, сім’ї вольній новій не забудьте пом’янути незлим тихим словом…», що складається з розділів: «Родовід Т.Г.Шевченка», « Пам’ятники Т.Г.Шевченку», «Шевченко і Чигиринщина», «Музеї Тараса Шевченка на Черкащині», «Шевченко-художник» та «Названо на честь Кобзаря».

      Учні школи взяли участь в щорічному міжнародному конкурсі ім. Тараса Шевченка. Проведено віртуальну екскурсію «Скарби Шевченківського дому», літературно-мистецьку годину «Шевченко і Чигиринщина», літературні читання « Ну, що б здавалося слова…»

      Впродовж навчального року в бібліотеці школи працює книжковий вернісаж «Шевченко не лише поет, а голос душі українського народу», виставка художніх робіт учнів, що ілюструють твори Тараса Шевченка: «Ми тебе не забули, Тарасе!»; в процесі вивчення програмового матеріалу практикується перегляд авторських учнівських презентацій «Мій Шевченко». Всебічно використовуються краєзнавчі матеріали, пов’язані з перебуванням Т.Шевченка в краї на уроках історії, української літератури.

      Директор школи Мінська Оксана Іванівна взяла участь в роботі VII-ї обласної науково-краєзнавчої конференції «Черкащина в контексті історії України», присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка і 60-річчю утворення Черкаської області.

      Підготовлено три виступи для участі в районній учнівській конференції, присвяченій 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка: «Народно-пісенний зміст поезій Тараса Шевченка» (вчителька української мови і літератури Комаренко В.В.), «Вивчення творчості Тараса Шевченка у школі крізь призму століття» (директор школи Мінська О.І.), «Дуб на Козацькому майдані Суботова як символ безсмертя Кобзаревого слова» (учень ІХ кл. Сергій Михайлюта).

      Тісно співпрацює школа з НІКЗ «Чигирин». Старший науковий співробітник закладу Кукса Надія Василівна ознайомила школярів з обставинами мандрівок Тараса Шевченка Чигиринщиною, які надихнули його до створення незабутніх поетично-мистецьких творів. Учні школи мали унікальну можливість ознайомитися з факсимільним виданням альбомів художніх творів Тараса Шевченка, які неперевершено ілюструють його подорож Україною. Треба було бачити захоплення сільських школярів, коли вони отримали змогу доторкнутися до максимально наближених до оригіналу зображень з дитинства відомих їм історичних пам’яток, де на обкладинці альбому спостережливий читач може помітити навіть відбитки пера поета і уявити, як десь у затінку дерев він писав свої вірші, які тепер стали класикою.

      - Поетично-мистецька спадщина Великого Кобзаря ще не до кінця досліджена, містить у собі чимало неоднозначних трактувань. Учні школи прагнуть не лише глибоко вивчати його творчість, а й долучитися до дослідження маловідомих сторінок історії краю, як от перебування Тараса Шевченка на Чигиринщині. Адже ніхто з видатних особистостей минулого і сучасності поки що не досягнув тієї довершеності в популяризації старожитностей Суботова, Чигирина, Холодного Яру, як це вдалося Тарасові Шевченку! – підсумувала розповідь директор Суботівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Оксана Іванівна Мінська.Переглянуто: 739  
  • 13.03.2014 Моральний кодекс української душі
  • 12.03.2014 Цьогоріч кожен учень прагне стати шевченкознавцем
  • 06.02.2014 Дух Кобзаря житиме вічно в наших серцях
  • 04.02.2014 Вшановуємо світлу пам’ять Кобзаря
  • 26.03.2013 Готуємось гідно відзначити 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка
Зворотній зв'язок з владою!
«Гаряча» телефонна
лінія голови райдержадміністрації:
(0230) 2-56-04
З метою оперативного реагування
на звернення підприємців, при Черкаській обласній державній адміністрації запроваджено «гарячу лінію» з питань корупційних діянь в місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах.

Контактний телефон (0472) 36-11-00
ОФІЦІЙНІ САЙТИ ОРГАНІВ ВЛАДИ


КАЛЕНДАР
«    Октябрь 2016    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31