Меню сайту

Підсумки соціально-економічного розвитку Чигиринського району

   

Підсумки соціально-економічного розвитку

Промисловість

     В промисловості протягом І півріччя 2017 року реалізовано продукції на суму 30,1 мільйонів гривень, зокрема, товарів легкої промисловості – на суму 29 мільйонів гривень, харчових продуктів - на суму 1,1 мільйона гривень.

     Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяги реалізації промислової продукції збільшились на 3,2 мільйона гривень, або на 11,7 відсотка.

     Наростили обсяги реалізованої продукції у порівнянні з аналогічним періодом минулого року ТОВ «Чигиринський фурнітурний завод» на 48,1 відсотка, ТОВ «АнВа» - на 21,6 відсотка, ВТФ «Вікторія» - на 6,9 відсотка.

     Зменшено обсяги реалізованої продукції ТОВ «Чигиринський консервний завод» на 58,3 відсотка та ПрАТ «Боровицьке» - на 50,1 відсотка.

     За питомою вагою у загальному обсязі реалізованої продукції 80,5 відсотка складає продукція ТОВ «АнВа», 5,7 - ВТФ «Вікторія» та ТОВ «Чигиринський фурнітурний завод» відповідно, 4,4 - ТОВ «АлДі», 2,2 - ПрАТ «Боровицьке», 1,6 відсотка ТОВ «Чигиринський консервний завод».

     В м.Чигирин на базі колишньої шкіргалантерейної фабрики розпочало роботу підприємство з виробництва взуття ТМ «Meraclе me». Наразі в тестовому режимі працюють 2 цехи по розкрою та підготовці деталей і цех по пошиттю верху взуття. 15 серпня цього року планується запустити цех із монтажу взуття.Сільське господарство

     В районі орендують земельні паї 19 товариств з обмеженою відповідальністю, одне приватне підприємство, одна філія та 16 фермерських господарств.

     В аграрному секторі основні зусилля у звітному періоді були направлені на проведення польових робіт та розвиток галузі тваринництва.

     Площа сільськогосподарських угідь в районі складає 60 тисяч гектар, в тому числі ріллі 44,9 тисячі гектарів.

     Сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності обробляється 32,3 тисячі гектарів, що становить 71,9 відсотка до наявної ріллі.

     В структурі посівних площ зернова група займає 67 відсотків. Основні культури посіву: озима пшениця, кукурудза, соняшник та соя.

     На сьогодні проводиться збір ранніх зернових та зернобобових культур, ріпаку, заготівля сіна, підготовка ґрунтообробної техніки.

     Значна увага звертається на розвиток тваринництва. В цьому напрямку працюють п’ять сільськогосподарських підприємств.

     Сільськогосподарськими підприємствами району протягом січня - червня 2017 року реалізовано на забій 1501,8 тонни м’яса, що на 2,4 відсотка менше порівняно до аналогічного періоду минулого року.

     Із загального обсягу реалізації м’яса 89 відсотків складають свині та 11 - велика рогата худоба.

     Найбільшу питому вагу в загальних обсягах реалізації м’яса складає продукція ТОВ «Золотоніський бекон» - 77 відсотків.

     Валовий надій молока зменшився на 12,6 відсотків або на 196,7 тонни і за січень-червень 2017 року склав 1366,1 тонни.

     Надій молока на одну фуражну корову зменшився на 3,7 відсотка і склав 2970 кілограм. Найвищих надоїв молока досягнуто СТОВ «Тясмин» - 3431 кілограм.

     Станом на 1 липня 2017 року в сільськогосподарських підприємствах району налічувалось 1487 голів великої рогатої худоби, що на 17 голів або на 1,2 відсотка більше ніж за відповідний період минулого року. Порівняно до відповідного періоду минулого року поголів’я корів збільшилось на 35 голів і склало 552 голови.

     СТОВ «Красносільське» продовжує роботу по реконструкції тваринницьких приміщень для утримання та розведення абердин-ангуської породи великої рогатої худоби.

     Спостерігається збільшення поголів’я свиней на 22,0 відсотки або на 1723 голови і станом на 1 липня поточного року склало 9558 голів.

     В с. Івківці діють два сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи плодово-овочевого напряму «Нова Кооп» та м’ясний «Зерноленд -1».Заробітна плата

     Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за І квартал 2017 року складала 4971 гривню (10 місце по області), що на 36,3 відсотка більше минулорічного показника та менше від середньообласного показника (5242 грн.) на 5,1 відсотка.

     Значно зросла заборгованість із виплати заробітної плати. Станом на 01.07.2017 склала 1408,2 тисячі гривень. Не виплачена заборгованість обліковується по Чигиринському РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго». Наразі повністю відсутня заборгованість із виплати заробітної плати в бюджетних установах району.

     Райдержадміністрацією проводиться відповідна робота щодо дотримання законодавства України з питань оплати праці та підвищення її розмірів.

     Проведено 13 засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати групи, на яких заслухано питання роботи ряду приватних підприємців та підприємств щодо збільшення розміру середньої заробітної плати їх найманих працівників.

     Організовано та проведено 1 засідання тимчасової комісії по погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та своєчасності та повноти сплати податків.Ринок праці

     Станом на 01.07.2017 на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 694 особи з числа безробітних, що на 10 осіб або на 1,4 відсотка більше ніж на цю дату торік.

     Протягом січня-червня 2017 року працевлаштовано 503 безробітних, що на 13,5 відсотка менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. З початку року залучено до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру 705 осіб, професійне навчання від районного центру зайнятості пройшла 201 особа.

     За січень - червень 2017 року до Чигиринського районного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулись 7 осіб з числа мешканців окупованих територій та місць проведення АТО, 7 особам надано статус безробітного, 4 – працевлаштовано, 1 – пройшла професійне навчання, 1 особа брала участь в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

     Станом на 01.07.2017 в районному центрі зайнятості перебувало 70 осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

     До Чигиринського районного центру зайнятості з метою пошуку роботи звернулось 26 осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, 26 осіб отримали статус безробітного, 18 - працевлаштовано, 18 - приймали участь в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, 11 - проходили професійне навчання.Споживчий ринок

     Торговельна мережа району налічує 239 об’єктів, з них 109- у сільській місцевості. Протягом І півріччя поточного року в районі відкрито 2 аптеки та 6 магазинів (1- в с.Боровиця, 4 –в с. Рацеве, 3 - в м.Чигирин).Обсяг обороту роздрібної торгівлі у січні-березні 2017 року в порівняльних цінах зменшився проти відповідного періоду 2016 року на 10,9 відсотка і становив 29,2 мільйона гривень.

     В І кварталі 2017 році підприємствами та організаціями району всіх форм власності реалізовано послуг на суму 2,5 мільйона гривень, з них 1,3 мільйона гривень або 51,8 відсотка - послуги реалізовані населенню.

     Послугами пасажирського автомобільного транспорту всіх суб’єктів господарювання упродовж січня - травня 2017 року скористалися 101,5 тисячі пасажирів, що менше до аналогічного періоду 2016 року на 5,2 відсотка. На 12,3 відсотка збільшився пасажирооборот і склав 1,8 мільйона пасажиро-кілометрів. Впродовж 5 місяців доставлено 39,3 тисячі тонн вантажів та виконано вантажооборот в обсязі 8,4 мільйона тонно-кілометрів, що більше на 96,9 та 58,7 відсотка відповідно.Капітальні інвестиції

     В районі проводиться низка заходів спрямованих на створення сприятливого підприємницького та інвестиційного клімату, розвиток відповідної інфраструктури. Створено базу даних про наявність в районі вільних земельних ділянок та вільних виробничих площ, яка розміщена на офіційному сайті райдержадміністрації.

     З метою просування інвестиційних можливостей на офіційному сайті райдержадміністрації в рубриці «Інвестиційні пропозиції Чигиринського району» розміщено інвестиційний паспорт, базу даних про наявність в районі вільних земельних ділянок і вільних приміщень та інвестиційну карту Чигиринського району, створену в сервісі Google Maps.

     За І квартал 2017 року підприємствами району освоєно 23,8 мільйона гривень, що в 2,4 рази більше порівняно з відповідним періодом минулого року. В розрахунку на одного жителя обсяг капітальних інвестицій склав 891 гривню.

     Протягом січня-травня 2017 року будівельні роботи у районі не виконувались та введення житла в експлуатацію не здійснювалось. Основною причиною відсутності введення житлової площі є наявність великої кількості будинків, які реалізуються на вторинному ринку. В ІІ півріччі 2017 року планується ввести в експлуатацію 2 житлових будинки.

     За кошти юридичних та фізичних осіб протягом І півріччя 2017 року реалізовано 4 інвестиційні проекти, зокрема:
АГЗС ПП «Хімагронафта», м.Чигирин, вул. Горького,72;
Аптека, по вул.Миру, м.Чигирин;
Аптечний пункт ТОВ «ЧИГИРИН-ФАРМ», по вул. Слави, м.Чигирин, 1;
Магазин «Маркет», по вул. Слави, м.Чигирин, 1.

     З місцевих бюджетів здійснювались видатки на проведення поточних ремонтів вулиць і доріг комунальної власності. Станом на 01.07.2017 виконано роботи з ямкового ремонту та грейдерування 6,1 тисячі квадратних метрів комунальних доріг на суму 1,9 мільйона гривень.Соціальна політика

     До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, включено 10614 жителів, яким надаються пільги відповідно до діючого законодавства.

     Для надання пільг населенню району на 2017 рік виділено субвенцію з державного бюджету в сумі 2,2 мільйона гривень.

     Протягом 2017 року надано послуг з перевезення окремих категорій громадян району на суму 145,3 тисячі гривень, які профінансовано у повному обсязі.

     Призначено пільги на придбання твердого палива та скрапленого газу на суму 346,6 тисячі гривень та субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу на суму 1336,2 тисячі гривень.

     В районі субсидії на житлово-комунальні послуги одержує 21427 родин. Здійснено нарахувань на суму 37,9 мільйона гривень, заборгованість перед організаціями-надавачами житлово-комунальних послуг складає 14,8 мільйона гривень.

     У районі допомогу, що надається відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», отримали 1449 заявників на загальну суму 11,6 мільйона гривень.

     Допомогу інвалідам дитинства та дітям-інвалідам отримали 322 особи, в тому числі 126 дітей-інвалідів, на суму 5,7 мільйона гривень.

     З початку року виплачена державна соціальна допомога 2833 малозабезпеченим сім'ям на суму 8,5 мільйона гривень.

     За рахунок коштів Пенсійного фонду України виплачено державну соціальну допомогу 96 особам, які не мають права на пенсію, 284 особи отримали щомісячну компенсацію, що надається непрацюючій працездатній особі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року №832.

     Здійснювалися заходи щодо соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, виплачено допомог і компенсацій громадянам даної категорії на суму 487,3 тисячі гривень.

     В Єдиній інформаційній базі даних про взяття на облік переміщених осіб обліковується 253 громадян, переміщених з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Виплачено щомісячної адресної допомоги, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг 170 сім’ям на суму 1,3 мільйона гривень.

     Виплачено одноразову матеріальну допомогу 5-ти особам, звільненим зі строкової військової служби на суму 7,7 тисячі гривень.

     На обліку в управлінні перебуває 316 учасників бойових дій, з них: 15 –інвалідів війни з числа учасників АТО.

     На квартирному обліку по Чигиринському району перебували 3 інваліда війни з числа учасників АТО. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня2016 року № 719 інвалідам війни І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції нарахована грошова компенсація на придбання житла. На розгляд комісії надійшло три заяви, які задоволені на загальну суму 2,1 мільйона гривень, з них 2-м особам 1,2 мільйона гривень вже перераховані з державного бюджету.

     257 учасників АТО отримали дозволи на розробку технічної документації на загальну площу 512,6 гектара та 47 - отримали документи про затвердження права власності на земельні ділянки загальною площею 90,0 гектар.

     В районі проводиться робота щодо створення належних умов для соціальної адаптації та захисту інтересів дітей-сиріт та дітей, які залишились без батьківського піклування. Особлива увага приділяється організації своєчасного виявлення дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Службою у справах дітей райдержадміністрації з метою збереження інституту сім'ї, проводяться профілактичні бесіди з батьками щодо належного виховання та утримання дітей та виховні бесіди з дітьми.

     Станом на 01.07.2017 на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебувало 56 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 46 осіб перебувають під опікою та піклуванням, 7 дітей виховується в прийомних сім’ях, 1 дитина знаходиться на повному державному утриманні в державному навчальному закладі, 1 дитина виховується в державному закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На обліку кандидатів в усиновлювачі перебуває одна сім’я.

     З початку 2017 року надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування 4 особам, 3 з яких обрали сімейну форму влаштування.

     Одну дитину влаштовано в Будинок дитини. Знято з первинного обліку 5 дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 5 – по досягненню повноліття. На обліку дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах перебуває 9 осіб.

     Протягом першого півріччя 2017 року до служби у справах дітей райдержадміністрації подано 4 заяви про влаштування дитини в Будинок дитини (з них 3 дітей перебувають в закладі, 1 дитина – повернена до матері).

     З початку 2017 року 1 дитину усиновлено іноземними громадянами.

     Станом на 01.07.2017 службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та працівниками Чигиринського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області проведено 12 рейдів, з них – 7 денних, 5 – вечірніх.Комунальне господарство

     Житлово-комунальні послуги надають 7 комунальних підприємств району. В м.Чигирин функціонує 15 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

     Підприємствами і організаціями житлово-комунального господарства забезпечено надання населенню та іншим споживачам необхідних видів послуг з електро-, газо-, тепло-, водопостачання, водовідведення, утримання житла.

     На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 № 300 передбачено повернення до Державного бюджету після закінчення опалювального сезону надавачами послуг сум невикористаних субсидій на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення, з послуг газопостачання та електропостачання для індивідуального опалення. Загальна сума невикористаних коштів субсидії, які підлягають поверненню до бюджету, по району становить 12524,8 тисячі гривень. Згідно проведених актів звірки в розрізі підприємств поверненню підлягають суми невикористаних субсидій:
КП «Чигирин» на суму 451,6 тисячі гривень;
КП «Боровичка» на суму 3,1 тисячі гривень;
КП «Рацево-Богдан» на суму 12,71 тисячі гривень;
КП «Світанок - Тіньки» на суму 5,6 тисячі гривень;
«Чигиринський економіко-правовий коледж УНУС» на суму 0,42 тисячі гривень;
ТОВ «Черкасигазбуд» на суму 8183,4 тисячі гривень;
Чигиринський РЕМ на суму 3867,9 тисячі гривень.

     Рівень сплати за надані житлово-комунальні послуги за січень-червень 2017 року склав: водопостачання та водовідведення - 49,4 відсотка; утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 61,2; централізоване теплопостачання - 102,3; вивезення твердих побутових відходів - 78,1.

     Рівень оплати за електричну енергію за січень-травень 2017 року становить 101,0 відсотка. Станом на 01.06.2017 в цілому по району заборгованість за використану електричну енергію відсутня.

     Заборгованість ГП «Чигиринські теплові мережі» за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України» станом на 01.07.2017 склала 3191,8 тисячі гривень. Заборгованість з різниці в тарифах по населенню становить 2913,5 тисячі гривень. Також по підприємству обліковується різниця в тарифах за 2011-2015 роки по бюджетних установах в сумі 1323,1 тисячі гривень.

     Станом на 01.07.2017 споживачі міста заборгували ГП «Чигиринські теплові мережі» 1993,2 тисячі гривень, із загальної суми 1831 тисячі гривень (91,9 відсотка) складає борг населення, 38,7 тисячі гривень (1,9 відсотка) - борг установ, що фінансуються з місцевого бюджету. На примусовому виконанні у відділі ДВС перебувало 26 виконавчих проваджень на загальну суму 91,3 тисячі гривень зі стягнення заборгованості за послуги теплопостачання.

     На сьогодні тривають роботи з підготовки до опалювального періоду 2017-2018 років, зокрема житловий фонд району підготовлено на 52 відсотка, об’єкти соціальної сфери підготовлено на 63 відсотка, об’єкти теплопостачання готові на 50 відсотків.

     З метою зменшення споживання природного газу, в поточному році переведено Чигиринський НВК №3 та Чигиринський економіко-правовий коледж Уманського НУС на автономне опалення. На вказані заходи залучено 2,8 мільйона гривень коштів інвестора. За рахунок впроваджених заходів в поточному році зекономлено 49,6 тисячі м³ природного газу.

     В І півріччі 2017 року продовжено дію державної програми енергоефективності та енергозбереження для населення. За вказаний період населенням залучено 1525,2 тисячі гривень по 58 кредитних договорах для встановлення котлів на альтернативному паливі та придбання енергоефективного обладнання і матеріалів.

     В рамках акції «За чисте довкілля» ліквідовано 49 несанкціонованих сміттєзвалищ, обсяг відходів склав 202,5 м³, загалом прибрано 31,4 га парків та скверів, 34 дитячих та спортивних майданчиків, 66 кладовищ, 85 зупинок, упорядковано 54 пам’ятних місць, 3,5 тисячі м² газонів та квітників. До виконання робіт з забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах залучено 2782 особи, обсяг коштів, спрямованих на вказані заходи склав 521,9 тисячі гривень.

     Для покращення якості питної води, безперебійного забезпечення мешканців села Боровиця виконано капітальний ремонт свердловини на загальну суму 137,0 тисячі гривень. Рацівською сільською радою розробляється інвестиційний проект щодо покращення системи водопостачання сіл Рацеве та Вітове.

     Протягом І півріччя 2017 року в населених пунктах району виконано ремонт та відновлення мереж вуличного освітлення на загальну суму 315,5 тисячі гривень.Закупівля товарів, робіт та послуг за державні кошти

     Розпорядниками бюджетних коштів району закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюють відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

     Розпорядниками бюджетних коштів району протягом січня-червня 2017 року проведено 21 процедуру закупівель товарів робіт і послуг за державні кошти, за якими укладено 16 договорів з вітчизняними суб’єктами господарювання на суму 8,5 мільйона гривень, фактичні видатки за укладеними договорами склали 5,1 мільйона гривень.

     Згідно моніторингу системи електронних закупівель ProZorro, у звітному періоді підпорядкованими райдержадміністрації розпорядниками бюджетних коштів завершено 371 допорогову закупівлю на суму 5,7 мільйона гривень, сума за підписаними договорами склала 4,3 мільйона гривень.

     З метою надання допомоги у вирішенні проблемних питань, пов’язаних з проведенням процедур закупівель в електронній системі ProZorro, 31.05.2017 в Чигиринській райдержадміністрації організовано навчальний семінар, який проводився за участю координатора Черкаської області у сфері закупівель Чемириса А.В.Охорона здоров’я

     До мережі лікувально-профілактичних закладів району входять: Чигиринська центральна районна лікарня, комунальний заклад «Чигиринський районний центр ПМСД» Чигиринської районної ради, до сфери управління якого входять: 8 лікарських амбулаторій загальної практики - сімейної медицини та 16 ФАПів, а також Чигиринська підстанція Черкаської обласної станції швидкої допомоги.

     На території району функціонує 21 аптечний заклад, крім того, 14 аптечних пунктів при ФАПах. З початку року в м.Чигирин відкрито 2 аптечних заклади.

     Протягом звітного періоду для функціонування закладів охорони здоров’я району за кошти місцевих бюджетів придбано медичного обладнання на суму 422,4 тисячі гривень (фіброгастроскоп, центрифуга лабораторна, генератор та фізіотерапевтичне обладнання для амбулаторій загальної практики сімейної медицини району).

     В закладах охорони здоров’я району виконано ремонтних робіт на загальну суму 257,4 тисячі гривень, в тому числі:
на суму 202,4 тисячі гривень - капітальний ремонт кабінетів флюорографічного відділення ЦРЛ та облаштування їх відповідно з вимогами до приміщень, в яких працює обладнання з радіоактивним випромінюванням;
на суму 55 тисяч гривень проведено поточні ремонти операційного блоку хірургічного відділення, палат та кабінетів терапевтичного відділення, першого поверху головного корпусу ЦРЛ.

     В районі працює 55 лікарів, що складає 64,5 відсотка від потреби, їх забезпеченість на 10000 жителів складає 20,7. Чисельність середнього медперсоналу лікувально-профілактичних установ району становить 170 осіб або 100 відсотків від потреби та 64,2 на 10000 жителів.

     За І півріччя 2017 лікарями району надано медичних послуг шляхом здійснення 90842 відвідування хворим в амбулаторно-поліклінічних умовах осіб та 8390 - удома, що разом становить 3,7 відвідувань на одного жителя району.

     Проліковано 2042 хворих в стаціонарних відділення ЦРЛ, 1800 - в денних стаціонарах та стаціонарах удома. Здійснено 314 хірургічних операцій стаціонарним хворим та 734 амбулаторних оперативних втручань.Освіта

     До мережі закладів освіти району входять 17 шкіл, у тому числі: 7 загальноосвітніх та 10 навчально-виховних комплексів. В районі функціонує 7 окремих дошкільних закладів та у складі 10 навчально-виховних комплексів працюють дошкільні групи. В школах району навчається 2326 учнів.

     В районі діє два позашкільних навчальних заклади: Чигиринський будинок дитячої та юнацької творчості та Чигиринська дитячо-юнацька спортивна школа.

     Всі заклади освіти укомплектовані педагогічними кадрами, 92 відсотки з них мають вищу освіту, 38 відсотків – вищу кваліфікаційну категорію.

     З районного бюджету виділено та профінансовано кошти:
на будівництво по об’єкту «Будівництво теплогенераторної для забезпечення теплопостачанням Чигиринської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 імені Богдана Хмельницького по вул. Б. Хмельницького, 52А в м. Чигирині Черкаської області» – 371,7 тисячі гривень;
на виготовлення проекту добудови та експертизи проекту по об’єкту «Добудова спортивного корпусу до ЗОШ І– ІІІ ступенів №1 м. Чигирині Черкаської області по вул. Б. Хмельницького, 52А» – 95,9 тисячі гривень;
поточний ремонт внутрішніх санвузлів Чигиринської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 імені Богдана Хмельницького – 163,5 тисячі гривень;
на виконання поточного ремонту Медведівської ЗОШ І-ІІІ ст. -110,9 тисячі гривень;.
для капітального ремонту їдальні Тіньківській ЗОШ -13,4 тисячі гривень;
на поточний ремонт приміщення школи Боровицької ЗОШ - 48,7 тисячі гривень;
для заміни вікон на металопластикові Чигиринського НВК І-ІІІ ст. №2 -30 тисяч гривень та Чигиринського НВК І-ІІІ ст. №3 – 40,2 тисячі гривень.

     Тривають роботи з капітального ремонту приміщення дошкільного навчального закладу «Сонечко» в с.Тіньки, кошторисна вартість проекту становить 1498 тисяч гривень, профінансовано 146,4 тисячі гривень.

     В районному бюджеті передбачено кошти в сумі 300 тисяч гривень на співфінансування проекту державного фонду регіонального розвитку «Покращення матеріально-технічної бази інноваційних шкіл Черкащини», до кола учасників якого ввійшла Чигиринська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №1 ім. Б. Хмельницького.Культура

     Станом на 01.07.2017 налічується 23 клубних, 20 бібліотечних закладів та дитяча музична школа. В клубних установах діє 160 клубних формувань, до яких залучено 1677 учасників, з них 54 дитячих, в яких задіяно 543 учасники. Працює дитяча музична школа, в якій навчаються 156 учнів, її філіали функціонують в селах Рацеве та Тіньки.

     9 колективів художньої творчості є носіями Почесного звання «народного аматорського», та 2 - Почесного звання «зразковий».

     На високому організаційно-творчому рівні проведено культурно-мистецькі заходи загальнодержавного та районного значення, а саме: районне новорічно-різдвяне свято «Добрий вечір, щедрий вечір мати Україно», фестиваль з нагоди відкриття резиденції Св. Миколая, День Соборності України, флеш-моб «Запали свічку», річниця Холодноярської республіки, День Перемоги, Міжнародний день захисту дітей, День Конституції України, мітинг-вшанування жертв на х.Буда.

     В червні в місті Чигирин відбувся ІІ Міжнародний фестиваль духовної пісні VIRA FEST, в якому взяли участь колективи художньої самодіяльності району.

     Народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Козачка» в пісенному конкурсі виборов призове місце.

     В Тіньківському СБК пройшло ІІІ-є сільське свято «Гармоністе, дзвінко грай».

     В І півріччі 2017 року в закладах культури здійснено поточні ремонти на загальну суму 431,8 тисячі гривень ( Матвіївський СБК, Медведівський СБК, Красносільський СБК), закуплено стільці для глядацького залу Головківського СБК на суму 78 тисяч гривень. Для колективів художньої самодіяльності пошито сценічні костюми: для Стецівського СБК на суму 25 тисяч гривень, для Трушівського СБК на суму 37,9 тисячі гривень.

     Продовжуються роботи з реконструкції приміщення Тіньківського сільського будинку культури з утепленням фасаду загальною вартістю 665 тисяч гривень, на сьогодні за виконання робіт проплачено 399 тисяч гривень.

     За кошти районного бюджету в сумі 74,3 тисячі гривень виготовлено проектно-кошторисну документацію «Капітальний ремонт даху Чигиринського районного Будинку культури з облаштуванням м’якої утепленої покрівлі в м.Чигирин Черкаської області по вул. Б.Хмельницького, 28».Туризм

     На території району діє Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», що має свій філіал у с. Медведівка та відділи у селах Суботів, Стецівка.

     Чигиринщину щорічно відвідують туристи нашої держави та зарубіжних країн, так протягом І півріччя 2017 року район відвідало 54615 туристів.

     З незайнятим населенням Чигиринський районний центр зайнятості проводить постійну інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань організації самозайнятості в сфері «зеленого» туризму, що може стати реальним джерелом надходжень до сімейного бюджету.

     Значним поштовхом для розвитку сільського зеленого туризму стала діяльність екопоселенців, що проживають на х.Буда. Ними створено 3 садиби зеленого туризму, основною тематикою яких є пропаганда здорового способу життя.Мале підприємництво

     Станом на 1 липня 2017 року господарську діяльність в районі здійснюють 838 суб’єктів малого підприємництва (115 малих підприємств та 723 фізичних осіб-підприємців). Від суб’єктів підприємництва до бюджетів усіх рівнів упродовж І півріччя 2017 року надійшли кошти в сумі 20,5 мільйона гривень, що на 11,5 мільйона гривень більше ніж за відповідний період минулого року. Питома вага надходжень до бюджету від суб’єктів підприємництва в загальнорайонних склала 24,8 відсотка.

     За 6 місяців 2017 року Центром надання адміністративних послуг при Чигиринській райдержадміністрації прийнято 4953 заяви про надання адмінпослуг, в середньому за місяць - 825, відмовлено у наданні 214 адміністративних послуг. Працівниками ЦНАП надано 51 консультацію.

     З початку року за надання адміністративних послуг державними реєстраторами району до районного бюджету перераховано 245,7 тисячі гривень, в тому числі 229 тисяч гривень адміністративного збору за реєстрацію речових прав на нерухоме майно, з них – 125,4 тисячі гривень від відділу державної реєстрації Чигиринської райдержадміністрації.Переглянуто: 2132  
«Гаряча» телефонна лінія голови райдержадміністрації:
Зворотній зв'язок з владою!
«Гаряча» телефонна
лінія голови райдержадміністрації:
(0230) 2-56-04
З метою оперативного реагування
на звернення підприємців, при Черкаській обласній державній адміністрації запроваджено «гарячу лінію» з питань корупційних діянь в місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах.

Контактний телефон (0472) 36-11-00
ОФІЦІЙНІ САЙТИ ОРГАНІВ ВЛАДИ

Президент України
Урядовий портал
Верховна Рада України
Верховний Суд України
Пенсійний фонд України
Черкаська ОДА
Урядова телефонна гаряча лінія
Державна фіскальна служба України
Державна служба України у справах ветеранів війни

КАЛЕНДАР
«    Август 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031