Меню сайту
ІНФОРМЕРИ:

Погода
Погода у Чигирині

волог.:

тиск:

вітер:


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Інформація про стан виконання нових соціальних ініціатив Президента України

   

Виконуємо соціальні ініціативи Президента України

1. Підвищення якості життя для сімей з дітьми.


Збільшення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям

      Кількість малозабезпечених сімей в Чигиринському районі станом на 01.11.2013 року становить – 280.

      Протягом 2012 року ці сім’ї отримали допомогу від держави на суму 3159,7 тис.грн., середній розмір допомоги склав 1573,5 грн.

      В 2013 році сума виплати зросте до 3500,0 тис.грн., а доходи малозабезпеченої сім’ї зростуть в середньому до кінця 2013 року на 720 грн.Збільшення у 2013 році соціальної допомоги на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність.

      В 2013 році допомога для сиріт з інвалідністю зросла на 894 грн.

      Станом на 01.11.2013 року в Чигиринському районі на обліку перебуває 1 дитина-сирота та 1 дитина позбавлена батьківського піклування, які мають інвалідність. Діти проживають в сім’ях.Збільшення у 2013 році надбавки на догляд за дитиною – інвалідом.

      Допомога по догляду за дитиною – інвалідом залежно від віку дитини зросла від 486 грн. до 605 грн. щомісяця, на дітей-інвалідів підгрупи А віком до 6 років допомога зросла з 486 грн. до 972 грн., на дітей віком від 6 до 18 років зросла з 605 грн. до 1210 грн.

      Станом на 01.11.2013 року на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 107 дітей – інвалідів, 76 матерям виплачується надбавка на догляд, оскільки вони ніде не працюють.

      У 2012 році допомогу дітям - інвалідам виплачували 107 особам, а надбавку на догляд - 74 особам.

      Сума виплат допомоги по Чигиринському району за 2012 рік склала 3168,5 тис.грн., на 2013 рік передбачено кошти в сумі 5076,4 тис.грн.2. Кожній дитині – всебічний розвиток.


Забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти

      В Чигиринському районі функціонує 17 дошкільних навчальних заклади, в т.ч.11 у складі навчально – виробничих комплексів. Усі заклади комунальної власності, за звітній період відкрито дві дошкільні групи в Чигиринському НВК І-ІІІ степенів № 2 та Рацівському НВК І-ІІІ ступенів

      Дошкільною освітою охоплено 893 дітей віком від 3 до 5 років, що становить 92% від загальної кількості дошкільнят.Розвиток і оздоровлення обдарованих дітей

      До районного банку обдарованих дітей занесено 242 учні району, що становить 10% від загальної кількості учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

      Для розвитку їх здібностей та обдарувань працює Чигиринський будинок дитячої та юнацької творчості, музична школа, дитячо - юнацька спортивна школа.

      Одним із основних завдань органів місцевого самоврядування та виконавчої влади є забезпечення організованого та якісного оздоровлення дітей. Поєднання навчальної діяльності та повноцінного відпочинку стало можливим через організацію літніх профільних таборів для обдарованих дітей.

      Проводиться оздоровлення школярів з поєднанням науково-дослідницької роботи, участі у масових екологічних заходах у профільному оздоровчому таборі «Мальва» м. Черкас школярів з Чигиринського навчально-виховного комплексу „Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 ”.

      Цього року працювали 17 пришкільних оздоровчих таборів з денним перебуванням, в яких відпочивало 1034 учні, 17 таборів праці і відпочинку з денним перебуванням, в яких було 738 старшокласників. Всього відпочило 1772 учні, що становить 78 % від кількості дітей 1- 10 класів, з них 100–відсотково дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування та 98% творчо обдарованих дітей. Працювали табори 14 днів.Започаткування з 2013 року Президентської програми для найталановитіших дітей “Інтелектуальне майбутнє України”

Кожній дитині – можливості для розвитку творчих здібностей

      2013 рік оголошено Роком дитячої творчості. Рішенням сесії Чигиринської районної ради №36-7/V від 22.10.2010р. затверджено Програму роботи з обдарованою молоддю Чигиринського району на 2011-2015 роки. Сесією районної ради від 25.03.2011 р. № 6-/VІ внесені зміни до Програми роботи з обдарованою молоддю Чигиринського району на 2011-2015 роки. У змінах передбачено виділення додаткових коштів на висвітлення та популяризацію здобутків обдарованої молоді засобами масової інформації на районному, обласному та всеукраїнському рівнях та забезпечення участі в проведенні даних заходів. Це дало змогу 16 обдарованим дітям району прийняти участь 26 березня 2011 року у відбірковому турі телепроекту «Рось» шукає таланти» в м. Черкаси (використано 1556 грн. 50 коп.), 12 квітня 2011 року – в обласному етапі X Всеукраїнського конкурсу екологічних колективів(використано 407 грн.), 23 серпня 2012 року – в обласному дитячому фестивалі «Я люблю Україну»(використано 610 грн.).

      Діти з академічною обдарованістю є учасниками предметних олімпіад та конкурсу – захисту науково- дослідницьких робіт в МАН. В 2013 році 34 учні загальноосвітніх навчальних закладів брали участь у ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних дисциплін. 8 учасників посіли призові місця в обласних змаганнях: ІІ місце – 1 учень, ІІІ місце – 7 учнів. На обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України з 17 учасників 7 переможців: ІІ – 2, ІІІ – 5. 5 учнів нагороджені грамотами ЧОЦЕНТ,МАНУМ за високий рівень захисту.

      Діє механізм адресної підтримки талановитих дітей, зокрема, шляхом призначення і виплати районних стипендій учням загальноосвітніх навчальних закладів району, котрі нагороджені дипломами І-ІІІ ступенів ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін та ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН і продовжують навчання у школах району. За підсумками 2012 року обдарованим дітям виплачена районна стипендія загальною сумою 1969 грн.01 коп.

      Позашкільною освітою в районі охоплено 1187 дітей (51 гурток), що становить 50% від учнівського контингенту району. У шкільні гуртки залучено 2377 учнів, що становить 100 % від загальної кількості учнів шкіл району.

      В Чигиринському будинку дитячої та юнацької творчості зайнято 947 дітей (35 гуртків), в секціях дитячої юнацької спортивної школи 240 дітей (16 гуртків).Забезпечення навчальною літературою спеціалізованих навчальних закладів для дітей з вадами зору

      Спеціалізованих навчальних закладів для дітей з порушеннями зору в Чигиринському районі немає.3. Сімейний затишок –кожній дитині.


Раннє виявлення і вчасна медико-соціальна реабілітація для дітей із вродженими вадами або затримками розвитку

      У відділі освіти щорічно поновлюється банк даних на дітей з інвалідністю та дітей з особливими освітніми потребами. Станом на 01.11.2013 року на обліку перебуває 107 дітей з інвалідністю віком від 0 до 18 років. З них: 29 - діти дошкільного віку, 9 дітей знаходяться на домашньому утриманні і не підлягають навчанню, 11 дітей навчаються у школах-інтернатах області, 52 особи навчаються у закладах освіти району (з них 2-є мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування), 2 – працює, 4 особи навчаються у ПТНЗ та ВНЗ І-ІV рівнів акредитації. 46 учнів шкіл району мають обмежені можливості.

      Відповідно до розпорядження Чигиринської районної державної адміністрації від 30.04.2004 року № 103 «Про створення районної психолого-медико-педагогічної консультації» та від 22.01.2008 № 16 було внесено зміни до розпорядження та введено 0,5 ставки завідуючої районної ПМПК. Діяльність районної ПМПК спрямована на виявлення, облік, діагностичне обстеження дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, віком до 18 років і направлення їх до спеціальних дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

      З метою своєчасного виявлення дітей з порушеннями розвитку, визначення для них типів навчальних програм та відповідних форм соціально-психологічної допомоги районною психолого-медико-педагогічною консультацією у 2013-2014 навчальному році було вивчено 26 дітей з особливими освітніми потребами. З них: 17 – було направлено до Чигиринської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів, як дітей з тяжкими порушеннями мовлення, 2 – до Михайлівської спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, 1 – до Черкаського дитячого будинку компенсуючого типу. Для 4 дітей з особливими освітніми потребами районною психолого-медико-педагогічною консультацію на 2013-2014 навчальний рік було рекомендоване компенсуюче навчання за програмою для дітей з розумовою відсталістю. Для 2 дітей відповідно до психолого-педагогічних висновків рекомендовано інклюзивне навчання.

      Всіх вчителів, які здійснюють індивідуальне навчання для даної категорії дітей, попередньо ознайомлено з Положенням про індивідуальну форму навчання для дітей, які мають психофізичні порушення у розвитку. Два рази на рік проводяться семінари-практикуми, наради на яких розглядаються питання про особливості навчально-виховного процесу з дітьми, які мають психофізичні порушення розвитку та їхню соціально-трудову адаптацію.

      Для надання якісних освітніх послуг та забезпечення вільного доступу до якісної освіти в загальноосвітніх закладах району створені умови для дітей шкільного та дошкільного віку. Організовано підвіз учнів сільської місцевості до навчальних закладів, працює 6 шкільних автобусів.

      В навчальних закладах створені умови для продуктивної діяльності та позитивного самовиявлення дітей з інвалідністю. Діти даної категорії залучаються до роботи шкільних гуртків, факультативів, позакласної роботи.

      У 2013-2014 навчальному році в загальноосвітніх закладах району функціонують 242 гуртки (охоплено 2375 учень) з них 14 дітей з інвалідністю та 37 дітей з обмеженими можливостями.

      Всі навчальні заклади району обладнані пандусами для безперешкодного доступу до приміщення.

      Педагогічними колективами шкіл здійснюється контроль за умовами життя і виховання дітей даної категорії, складаються відповідні акти обстежень житлово-побутових умов проживання дітей, проходження ними медичних оглядів. У кожному навчальному закладі заведені картки контролю, щодо дотримання прав та пільг дітей з інвалідністю, дітей з обмеженими можливостями, ведення яких перевіряються під час проведення громадського огляду. На шкільних нарадах, семінарських заняттях розглянуто питання про особливості навчально-виховного процесу з дітьми, які мають психофізичні порушення та проведення корекційної роботи з даною категорією дітей. Працівники психологічної служби шкіл систематично проводять корекційно-розвиткову роботу, здійснюють психологічний супровід навчально-виховного процесу.4. Створення всеукраїнської “гарячої телефонної лінії” з питань захисту сімей з дітьми.Переглянуто: 182  

15.10.2013 На виконання соціальних ініціатив Глави держави на Черкащині розширено штат соціальних працівників

   

Виконуємо соціальні ініціативи Президента України

      Одне з ключових завдань, визначених соціальними ініціативами Президента України Віктора Януковича,  це якісні, доступні і результативні соціальні послуги для незахищених верств населення, зокрема, для сімей із дітьми.

      Відтак, 2012 року за рахунок Державного бюджету значно збільшено кількість соціальних працівників, зокрема, і в нашій області. Так, у 2012 році введено 368 посад фахівців із соціальної роботи, з них 77%  у сільській місцевості. Діяльність спеціалістів спрямована насамперед на попередження негативних ситуацій у родинах, забезпечення підтримки та здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

      Результати аналізу показників роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді впродовж січня-вересня 2013 року свідчать про значне збільшення як кількості одержувачів соціальних послуг, так і збільшення надаваних послуг. Зокрема, кількість яклієнтів, яким надавалися індивідуальні соціальні послуги, збільшилася у 2,5 рази (з 30 529 осіб у 2012 році до 75 537 осіб у 2013 році), а кількість індивідуальних соціальних послуг збільшено у 4,4 рази (з 112003 послуг у 2012 році до 490256 соціальних послуг у 2013 році). . .

Переглянуто: 38  

Реалізації соціальних ініціатив Президента України в 2013 році

   

Виконуємо соціальні ініціативи Президента України

№ з/п Назва заходу Строк виконання згідно з дорученням Дата фактичного виконання Інформація про фактично виконані завдання (із зазначенням конкретно виконаної роботи) Ефективність реалізації заходу
1. 2. 3. 4. 5. 6.
10. Створення сучасних перинатальних центрів та надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги Протягом 2013 року Протягом 2013 року Проводиться активна підготовча робота щодо впровадження в районі Національного проекту «Нове життя-нова якість охорони материнства та дитинства».
Заплановано протягом 2012-2013 рр. на базі Черкаської центральної районної лікарні утворити міжрайонне пологове відділення, яке буде обслуговувати жителів Чигиринського та Черкаського районів. Спільно із адміністрацією Чигиринської ЦРЛ вивчалось питання щодо проведення роботи по організації міжрайонного пологового відділення.
Вивченні орієнтовні потреби в кадрах, закупівлі обладнання, закупівлі медикаментів для надання невідкладної допомоги в перинатології та реконструкції приміщень. Розроблене та погоджене з обласними фахівцями примірне положення про міжрайонне пологове відділення.
Вживаються заходи, щоб кожен житель Чигиринщини мав змогу придбати  якісні ліки за доступними цінами, а тому 22 березня 2012 року Черкаським обласним комунальним підприємством «Фармація» відкрито на території Чигиринської центральної районної лікарні аптечний пункт.
З 18 грудня 2012 року КП «Чигиринська ЦРА № 118» реорганізовано у структурний підрозділ аптечної мережі Черкаського обласного комунального підприємства «Фармація», яке об'єднує центральні районні аптеки в єдину мережу, що забезпечує зниження закупівельних і роздрібних цін на медикаменти. Аптека №118 та її структурні підрозділи реалізують ліки за рецептами Чигиринської центральної районної лікарні для пільгових категорій населення. Всі ліки, які відпускає аптека та її структурні підрозділи, а це більше 3 тисяч найменувань, сертифіковані та відповідають стандартам якості.
З фармацевтичними працівниками підприємства проведене навчання щодо правил відпуску антигіпертензівних лікарських засобів за рецептами лікарів ЛПЗ, порядку ціноутворення.
Визначений порядок обліку рецептів, які будуть надходити в аптеки, підготовки представлення до відшкодування вартості виписаних лікарських засобів.
17. Функціонування механізму здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов Протягом 2013 року Протягом 2013 року Соціальними ініціативами Президента України передбачено запровадження програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
За результатами засідання Міжвідомчої комісії Мінрегіонбуду до участі в Програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів по Черкаській області схвалені 10 об’єктів, які відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 343. Крім того, на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича банківська система області проводить роботу по підготовці до реалізації програми кредитування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 №343 „Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов” (далі – Постанова №343). Розпорядником коштів по виконанню програми визначено управління капітального будівництва облдержадміністрації.
У приміщенні Черкаського регіонального управління Фонду працює „Єдине вікно” іпотечного кредитування.
Визначено банки, які будуть надавати кредити під іпотечне кредитування – Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк. В свою чергу, Фонд молодіжного житлового будівництва буде відшкодовувати, за рахунок коштів Державного бюджету, частину коштів особам, які виявили бажання придбати таке житло (13,0 відсотків із 16,0 відсотків).
В 2012 році з державного бюджету для Черкаської області виділено 2,8 млн. грн. на виплати компенсації по іпотечних кредитах.
В 2013 році на Черкаську область виділено 5,6 млн. грн., бажаючі отримати такі кредити по Чигиринському району відсутні.
6. Ужити заходів вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших  верств населення, раннього виявлення проблемних сімей, вчасного надання їм підтримки Протягом 2013 року Протягом 2013 року Здійснюється виявлення сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах та ведеться їх облік. Здійснено 3808 соціальних інспектувань родин під час яких виявлено 28 сімей/ 45 дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах. Всього на обліку центру перебуває 109 сімей (218 дітей зазначеної категорії).
З початку року під соціальним супроводом Центру перебувало  95 сімей. В ході роботи членам сімей надано 1582 соціальні послуги зорієнтованих на запобігання соціальному сирітству та подолання родиною складних життєвих обставин.
Працівники Центру надають соціальні послуги уразливим категоріям населення району.
Працівники Центру надають соціальні послуги уразливим категоріям населення району кожен житель району має можливість отримати соціальні послуги за місцем проживання, не витрачаючи час на поїздки до районного центру. Шляхом надання ряду соціальних послуг уразливим категоріям населення досягнуто наступних результатів:  допомога в оформленні документів – 58 родинам,  надано допомогу в лікуванні та догляді 23 особам, проведено психологічне консультування з метою налагодження внутрішньо-сімейних стосунків та покращення сімейного мікроклімату у 230 сім’ях, підвищено рівень виховного потенціалу у 246 родинах,  надано соціально-психологічну допомогу з питань адаптації дітей в родинах опікунів, надано психологічну підтримку у вирішенні проблем, пов’язаних з підлітковою кризою та формування адекватної самооцінки у 44 родинах, надано допомогу у працевлаштуванні 8 членам родин, надано гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування та одягу 76 родинам, оздоровлено 22  дітей, налагоджено соціальні зв’язки з 233 особами, поліпшено побутові умови у 62 родинах.
Членів сімей які опинилися у складних життєвих обставинах зорієнтовано на доцільність використання власних можливостей у створенні умов для подальшого самостійного розв’язання життєвих проблем.
18. Забезпечити поетапне впровадження європейського підходу до встановлення цін на лікарські засоби Протягом 2013 року Протягом 2013 року Згідно Постанови Кабінету Міністрів України  від  25 квітня  2012 р. N 340  «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» та Постанови КМУ від 30.01.2013 р. №53 «Про внесення змін до постанови КМУ від 25..04.2012 р. №340 про продовження терміну реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, КП «Чигиринська ЦРА №118» за листопад – грудень 2012 року відпущено 124 рецепта, за якими здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів задіяних в пілотному проекті на суму 945,78 грн., з січня по жовтень 2013 року відпущено 3703  рецепта, за якими здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів задіяних в пілотному проекті на суму  43813,37 грн.  Заборгованості  по частковому  відшкодуванні вартості лікарських засобів задіяних в пілотному проекті не має. Виконання соціальних ініціатив Президента продовжується в 2013 році, відповідно до п.8.4, протоколу №19  засідання Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 р.
7. Ужити заходів щодо залучення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до різних видів сімейного виховання, зокрема влаштування їх у прийомні сім’ї та будинки сімейного типу. Протягом 2013 року Протягом 2013 року В Чигиринському районі на обліку перебуває 5 прийомних сімей, в яких виховується 7 прийомних дітей. Всього дітей сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування – 54, в тому числі 14 дітей-сиріт та 40 дітей  позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості під опікою знаходиться 47 дітей.
Переглянуто: 140  
Зворотній зв'язок з владою!
«Гаряча» телефонна
лінія голови райдержадміністрації:
(0230) 2-56-04
АНОНСИ:

23.12.2013

- Особистий прийом громадян заступника голови райдержадміністрації Порожньої Л.В.

24.12.2013

- Засідання колегії райдержадміністрації

25.12.2013

- Виїзний прийом громадян першого заступника голови райдержадміністрації Лисого В.Г.

- Нарада з питань підготовки та проведення урочистостей до Дня народження Б.Хмельницького

26.12.2013

- Виїзний прийом громадян заступника голови райдержадміністрації Турика В.Г.

- Нарада з питань легалізації робочих місць та стану середньомісячної заробітної плати

27.12.2013

- Урочисті заходи присвячені 418-й річниці з Дня народження Б.Хмельницького


Програма заходів з нагоди святкування 60-річчя утворення області та Різдва Христового у Чигиринському районі на
7 січня 2014 року

ОФІЦІЙНІ САЙТИ ОРГАНІВ ВЛАДИ:

КАЛЕНДАР
«    Грудень 2013    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31